LBK formænd 

Knud Dirach

04. april 1938 – 29. januar 1940

Vilhelm Lassen Sørensen

29. januar 1940 - 09. oktober 1946

Emil Hansen

09. oktober 1946 – 02. oktober 1948

Hans Helweg-Møller

02. oktober 1948 – 21. oktober 1950

Børge Christensen

21. oktober 1950 -06. oktober 1951

Hans Helweg-Møller

06. oktober 1951 – 15. april 1955

Bent Jacobsen

15. april 1955 – 25. april 1957

Erik Mouritzen

25. april 1957 – 19. april 1960

Bent Jacobsen

19. april 1960 – 26. april 1962

Hans Helweg-Møller

26. april 1962 – 23. april 1968

Kurt Dirach

23. april 1968 – 27. april 1971

Pelle Jørgensen

27. april 1971 – 27. april 1976

Lars U. Kure

27.april 1976 -06. maj 1980

Beth Koch Sørensen

06. maj 1980 – 15. maj 1984

Lars U. Kure

15. maj 1984 – 08. maj 1990

Hans-Henrik Eigtved

08. maj 1990 – 10. maj 1994

Knud Danielsen

10. maj 1994 –

 Listen mangler opdatering fra 1994 og fremefter